Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

İçGiysim.Com Bayi Sözleşmesi

İçGiysim.Com Bayilik Sistemi Sözleşmesi

            İçGiysim.Com dropshipping hizmeti internet üzerinden satış yapmak isteyen şahıs ve kurumsal firmalar için geçerlidir. İçGiysim.Com tamamen interaktif bir hizmet olup satış yapmanız için gerekli ürünleri XML aracılığı ile aktarmaktadır. Satış işlemi gerçekleştirilen ürünler bayilerin belirtmiş olduğu adrese gönderilir. Ürünleri ister müşterilerinize, isterseniz kendi adresinize isteyebilirsiniz. Sipariş oluşturma ekranında bulunan açıklama kısmına müşteri bilgilerinizi ekleyerek gönderim sağlayabilirsiniz. Açıklama kısmı boş olduğu takdirde siparişi kendi adresinize istemiş olursunuz. Satışa sunulan ürünler istek doğrultusunda kapıda ödemeli olarak ta gönderilebilmektedir. Kapıda ödeme detayları için Madde1-a/b/c inceleyiniz.

Bayilik Başvuru Süreci;

İçGiysim.Com’ a kayıt olarak 1 haftalık deneme bayilik sürecinde sadece ürün çeşitlerini ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Aktif satış sürecinden önce yıllık hizmet bedeli ödenmelidir. Hizmet bedeli her yıl 500 TL + KDV olarak ödenmesi ve 1.500,00 TL ürün alımında kullanmanız için cari bakiye yükleme yapmanız gerekmektedir. Hizmet bedelinin ve cari bakiye ödemesinin  yatırılacağı hesap bilgisi sözleşme sonunda belirtilmiştir.

Gönderi Şekli;

            Kargo gönderilerinde hiçbir şekilde site adı belirtilmemektedir. Kargo gönderilerinde bayi isteği halinde bayi tarafından gönderilen etiket ve kartvizitler kargo paketine eklenebilmektedir. Kargo paketleri yurtiçi kargo ambalajı dışında ek bir hediye paketi içerisinde gönderilmek istendiği takdirde ek ücret sistemde belirtilmektedir. Bayiler tarafından gönderilecek ambalajlar iş aksamasına sebep olacağı için kabul edilmemektedir.

İade ve Değişim;

İç giyim ürünlerinde iade ve değişim hijyen nedeni ile yapılmamaktadır. İlgili karar “27 Kasım 2014 tarihinde Resmi Gazete' de yayımlanan ve 27 Şubat 2015 tarihinde yürürlüğe giren Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunda yapılan değişiklikle, ambalajı açılmış iç giyim ürünlerinde hijyen ve sağlık nedeni ile iade, iptal ve değişim yapılmamaktadır.” İptal, iade ve değişim hakkında detaylı bilgi Madde4-a/b ‘ de mevcuttur.

Hizmet İptal ve Fesih İşlemleri;

İçGiysim.Com’ da aktif olarak çalışan bayilerimiz müşterileri tarafından ulaşılabilecek telefon numarası ve adres bilgisini firmamız ile paylaşmalıdır. Belirtilen iletişim yollarından ulaşılamayan bayilerin sözleşmesi iptal edilecek olup hizmet bedeli iade edilmeyecektir. Bayi tarafından iptal edilmesi istenen sözleşmelerde de hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Madde - 1

KAPIDA ÖDEME DETAYLARI

a)      Faturalandırma; Kapıda ödeme gönderilerde son kullanıcıdan tahsil edilecek tutar için örnek sipariş formu bayiler tarafından hazırlanıp destek@icgiysim.com ‘ a gönderilmelidir. Kapıda ödeme siparişlerde fatura son kullanıcıya firmamız tarafından bayinin sipariş formunda belirttiği tutarlar baz alınarak kesilecektir.

b)     Tahsilat İşlemi; kapıda ödeme gönderilerde Salı gün sonuna kadar teslim edilen kargoların ödemesi Çarşamba günü yapılmaktadır. Kapıda ödeme siparişler sadece nakit olarak tahsil edilmektedir. Kredi kartı ile kapıda tahsil edilen siparişlerin ödeme vadesi 35 iş günüdür. Sadece kapıda ödeme siparişlerde fatura yasal nedenlerden dolayı firmamız tarafından kesilecek olup kdv tutarı bayi hesabına aktarılmayacaktır.

Örnek; 108TL lik bir satışınızda %8 lik kdv düşürülüp kalan tutar hesabınıza aktarılacaktır.

c)      İptal ve İade; Müşteriler tarafından teslim alınmayan kapıda ödeme siparişlerde kargo ücreti + kapıda tahsilat hizmet bedeli iade edilmemekte olup geri dönüş kargo ücreti giden kargo ücretinin yarısı olarak tahsil edilmektedir. Ürünlerin iadesi ve iptali hakkında detaylı bilgi Madde4-a/b ‘ de mevcuttur.

Örnek ( 5 TL kargo ücreti alındığında, iade kargo ücreti + 2,50TL olarak tahsil edilir.)


Madde - 2

Ödemesi Bayi Tarafından Alınan Siparişler (Kredi kartı, Havale/EFT vb.)

a)      Gönderi Şekli; Kredi kartı ve havale ile ödemesi bayiye yapılan siparişlerde fatura ödemeyi alan bayi tarafından kesilecek olup fatura suretini mail ortamında destek@icgiysim.com ile paylaşması gerekmektedir. Fatura suretine ait çıktı kargo paketine eklenecektir. Bu işlem tamamen bayilerin istekleri doğrultusunda yapılmakta olup istek dahilinde bayiler faturaları müşterilerine kendi imkanları ile de iletebilirler.

b)     İptal İade; Müşteriler tarafından teslim alınmayan siparişlerde kargo ücreti iade edilmemekte olup geri dönüş kargo ücreti giden kargo ücretinin yarısı olarak tahsil edilmektedir. Ürünlerin iadesi ve iptali hakkında detaylı bilgi Madde4-a/b ‘ de mevcuttur.

Örnek ( 5 TL kargo ücreti alındığında, iade kargo ücreti + 2,50TL olarak tahsil edilir.)


Madde - 3

BAYİ SİPARİŞ OLUŞTURMA İŞLEMLERİ

İçGiysim.Com üzerinden oluşturacağınız siparişlerde Havale/EFT, Kredi Kartı veya Ön Ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Siparişlerinizin mal bedeli gönderi yapmadan önce tahsil edilmektedir. Ödemesi yapılmayan siparişlerin gönderimi kesinlikle yapılmamakta olup bu konuda teklif kabul edilmemektedir. Sipariş oluşturma yöntemleri (kapıda ödeme, alıcı kargo ödemeli, ücretsiz kargo, vs. ) tüm detayları ile ödeme sayfasında mevcuttur.

Madde - 4

İade, İptal ve Değişim İşlemleri

a)      İptal İade İşlemleri; Satışını yapmış olduğunuz ürünlerin iade ve değişimi sağlık nedenleri ile yapılmamaktadır. Kargo gönderisi yapılan siparişlerin müşteriye teslimatı yapılmaması halinde ürünler stoklarınıza alınacaktır. Kargo paketlerinde yaşanan ezilme ve yırtılma nedeni ile toptan satışa veya mağaza satışına sunulamayacağı için ürün sizin stoklarınızda bekletilir. Bayi stoklarında bekleyen ürünler farklı bir bayi tarafından satıldığı takdirde ürün bedeli hesabınıza mağaza kredi olarak aktarılır. Hesabınıza tanımlanan kredi tutarı sonraki havale sipariş toplamından düşürülmektedir.

b)     Kargo İptal; Gönderisi yapılmayan kargoların iptal işlemi sorunsuz olarak yapılmaktadır. Çıkışı yapılan kargolarda kargo bedel iadesi yoktur. Ayrıca kargo geri dönüşünde de gönderi ücretinin yarısı bayiden tahsil edilmektedir. Kargo firmasından kaynaklı problemlerin sorumluluğu tarafımızdan kabul edilmemektedir. Geciken kargoların sorumluluğu kargo firmasına aittir. İçGiysim.Com tarafından yapılan yanlış ürün veya beden gönderiminde tüm masraflar icgiysim.com’ a aittir.


Madde - 5

TEMİN VE TESLİM İŞLEMLERİ

a)      Ürün Temini; Satışa sunulan ürünlerin %20’ ı stoktan karşılanmakta olup, kalan miktar üretici firmalardan temin edilmektedir. Üretici firmalardan günlük olarak temin edilen ürünlerde yaşanan stok problemi nedeni ile temin edilemeyen ürünlerin bilgisi gün sonu mail üzerinden iletilmektedir.

b)      Ürün Teslimi; Siparişlerin temin işlemlerinin tamamlanmasının ardından “hazırlandı” olarak mail gönderilir. 15:00’ a kadar alınan siparişlerde stok sorunu olmadığı takdirde “hazırlandı” durum güncellemesi yapılarak gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Ürünlerin teslimatı kargo firması tarafından yapıldığı için teslimat tarihlerinde aksamalar yaşanabilmektedir. Örnek; İstanbul için bir kargo ertesi gün teslim edilirken “Avcılar, Kurtköy vb.” bölgelerde yoğunluk nedeni ile teslimatlar 2 iş günü sürebiliyor. Teslimat tarihleri EK - B de mevcuttur. AT diye belirtilen bölgelere haftanın belirli günlerinde teslimat yapılmaktadır. At bölgeler EK-C de mevcuttur. Siparişlerinizde yaşanan adres eksikliği nedenli ile çıkışlar ertesi güne aktarılabilir. Kargo şubesinden teslim alınmak isteyen kargolar için lütfen anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının web sayfasından şube ismini öğrenip adres kısmında sadece şube ismini belirtmeniz gerekmektedir. Kargoya teslim edilen siparişlerinize ait takip numaraları mesai sonunda mail olarak gönderilmektedir. Takip numaraları 19:00-22:00 arası gönderilmektedir.

İçGiysim.Com Etik İlkeler Prosedürü

1- İçGiysim.Com XML hizmetinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

2- İzinsiz kullanımların yasa dışı kullanım niteliği taşıyacağını ve ilgililer hakkında İçGiysim.Com tarafından yasal işlem başlatılabileceğini dikkate alınız

3- XML kullanım hakkı olan firmaların belirtmiş olduğu sitenin dışında, farklı bir sitede kullanımı için izin alınması gerekmektedir.

4- XML hakkı alan 1. firma 2. bir firmaya devir hakkına sahip değildir ve site devri ile xml yayınını kısıtlama hakkı icgiysim.com ' a aittir.

5- XML hakkı sadece 1 domain ve satış ortağı olan (n11, sanalpazar, gg, hp, vb.) alanlarda kullanımı için geçerlidir. Aksi halde her domain için yıllık hizmet bedeli ödenmelidir. Ödemesi yapılmayan ek domain için ana domaine sunulan xml hakkı hiç bir iade söz konusu olmadan iptal edilme hakkı icgiysim.com a aittir.

6- Dropshipping hizmeti alan firmaların son kullanıcılarına karşı kesilmeyen fatura ve iletişim aksaklığı gibi şikayetlerinde hizmet sonlandırma hakkı icgiysim.com a aittir.

7- İçGiysim.Com tarafından belirlenen satış fiyatlarının altında satış yapan firmlara hizmet verilmeyecek olup, hizmet iadesi de yapılmayacaktır.

8- Hizmet Bedeli alınan bayilere vazgeçmeleri durumunda geri ödeme mevcut değildir.

Hesap Bilgileri;

QNB Finansbank (Enpara Şubesi)- Ergin SEÇGİN
İban no: TR89 0011 1000 0000 0080 5787 46


İçGiysim.com web sitesinde bayilik oluşturduğunuz andan itibaren, işbu Kullanıcı Sözleşme’sinin (“Sözleşme”) bütün şartlarını, eksiksiz bir şekilde kabul etmiş sayılırsınız. Bu Sözleşme’nin bütün maddeleri, bütün kullanıcıları bağlayıcıdır.